IX MEMORIAŁ IWONY BUCZEK WE WSPINANIU NA TRUDNOŚĆ 2022

Szanowni

24.09.2022 r. na obiekcie wspinaczkowym Kielich w Lubinie odbędzie się IX MEMORIAŁ IWONY BUCZEK WE WSPINANIU NA TRUDNOŚĆ

 

Memoriał jest imprezą o ugruntowanej pozycji w świecie miłośników wspinaczki. Każdego roku gromadzi najlepszych sportowców z całej Polski (Wrocławia, Katowic, Poznania, Tarnowa, Krakowa i wielu innych regionów). Startowały w nim reprezentantki Polskiej Kadry Olimpijskiej, siostry Natalia i Aleksandra Kałuckie. Zawody mają charakter otwarty, towarzyski, bez strefy. Odbywają się w czterech kategoriach: kobiet, mężczyzn, dziewczynek i chłopców. Prowadzona jest także klasyfikacja najlepszego zawodnika/zawodniczkę Gminy Lubin oraz najlepszego zawodnika/zawodniczkę reprezentującego Stowarzyszenie Miłośników Gór. W czasie eliminacji zawodnicy mają do pokonania po 2. drogi eliminacyjne (z dolną asekuracją), w finale przechodzą 1. drogę. W kategorii Dzieci – pierwsza droga z górną, druga z dolną asekuracją. Każdemu z uczestników przypada jedna próba na pokonanie drogi. Finał rozgrywany jest wśród tych, którzy pokonają drogę eliminacyjną. Zwycięzcy otrzymują wysokie nagrody finansowe (łączna pula 7400 zł) i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zawodnicy zgodnie podkreślają, że ważna jest nie tylko wymagająca, sportowa rywalizacja, ale i świetna przyjacielska atmosfera. To prawdziwe święto wspinaczki.

Tradycyjnie już Memoriałowi towarzyszyć będzie Meeting High’linowy (przechodzenie po linie o długości ok 200 metrów na wysokości ponad 30). Przygotowujemy także moc innych atrakcji dla kibiców.

 

Więcej informacji i regulamin zawodów na stronie: http://kielich.lubin.pl/

 

lub profilu:  https://www.facebook.com/memorialIwonyBuczek

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2ngUqM9KH

Zapisy na: http://kielich.lubin.pl/formularz-zgloszeniowy

Organizator prosi również o udostępnianie postu z materiałem filmowym: https://fb.watch/fdzA3-RLOh/