Andaluzyjskie Resume

Najlepsze w takich wyjazdach jest poczucie wolności. Wychodzisz z domu i wszystko zostaje za drzwiami, ty po prostu jedziesz poznawać nowe miejsca. Nie obchodzi cie gdzie będziesz spał, czy będzie się gdzie umyć byle były skały, piękne wspinanie, dobra pogoda i ten klimat…

El Chorro przywitało nas deszczem ale po dwóch dniach średniej pogody wyszło słońce i przez całe 2 tygodnie była lampa, istne lato. Dwa pierwsze dni spędziliśmy na Poemie gdzie też spaliśmy. Niezbyt ciekawe miejsce do bytowania o czym przekonał się zwłaszcza Tomek, który szukał swojego sturlanego śpiwora przez 1.5h. W dzień restowy przemieściliśmy się na Makinodromo gdzie do końca wyjazdu urzędowaliśmy. Nasze działania były skupione na tym pięknym murze skalnym oddalonym od cywilizacji, istny raj wspinaczkowy. Główna część sektoru jest jednostajnie przewieszona o wysokości 40m.

dsc_1917

Centralna część Makino w całej okazałości

dsc_1843

Tomek ze swoją walizką pod Makino robił furorę. Pierwsze wspinki były bardzo pouczające.Wszyscy odczuliśmy TBW czyli totalny brak wydymki. Młody na początek upatrywał dość krótkie drogi, na których wpinał się do zjazdówek. Ja zaś w pierwszy tydzień skupiłem się na budowanie bazy pod długie linię w centralnej części Makino. Hiszpan zaś wybrał sobie 3 wpinkowy cel na Blokosach, na którym ładował można rzec interwały.Cały tydzień rozwspinu i budowania wytrzymałości sporo nas nauczyły. Każdy z nas bogatszy o doświadczenia uporał się z zamierzonym celem.

Stwierdziliśmy, że czas zmienić się w turystów i ostatni dzień spędzamy na zwiedzaniu Malagi. W jeden dzień jest co zwiedzać, oczywiście nie obyło się bez plażowania. Nocka na lotnisku i do domu… Nikt z nas nie przypuszczał, że będziemy musieli biec na samolot:D i tu Uwaga dla wszystkich wspinaczy odlatujących z AGP nie wkładajcie liny do bagażu podręcznego! Trochę stresu ale wszystko skończyło się dobrze.

Cały wyjazd zdecydowanie na plus. Chorro zawsze przyciąga pasjonatów, świrów to świat nieco zaginiony, tam czas stoi w miejscu.

Czas na nudną statystykę:

Tomek Rotko „Młody”dsc_1868

Slonik 7c RP
Transpotting 7b+ RP
Vete al Inferno 7b RP
Anatema 7b RP
La Villa Strangiato 7b RP
Apache 7a+ OS

dsc_1783

Bartosz bardziej rozpoznawalny pod pseudonimem „Hiszpan”

Comicos y modistas 6b+ RP
Panes Panes 6b RP

Ariel Marciniak

Melanpina (Me La Ampina?
)przewodnikowe 8a+? ale tak na prawdę zdecydowane 8b RP, przepyszna perełka
Randy 8a+ RP
Connection lourd 8a+ RP przepiękna 35m linia z bulderem w środkowej części drogi
Smashing Pumkins 8a RPdsc_1905
Porrot 7c+/8a  RP

Share: