Daro i Andrzej w Spękanych Skałach – czerwiec 2020

W miniony weekend Daro z Andrzejem eksplorowali stosunkowo nowy, specyficzny rejon wspinaczkowy na południowy wschód od Rudaw. Dzielą się nie tylko fotkami, ale i kilkoma przydatnymi informacjami, cytowanymi nieco niżej

„Spękane Skały to grupa niewielkich skałek w okolicach Kamiennej Góry – Lubawki. Skała ma strukturę zlepieńcową, co widać na załączonych zdjęciach. Nie nadaje się specjalnie do własnej protekcji ale jest ok. 70 obitych dróg. Wszystkie drogi są raczej łatwe lub bardzo łatwe (od 3 do 8 UIAA) , idealne do nauki prowadzenia, również dla dzieci. Obicie jest nowe, bardzo dobrej jakości. Wszędzie stanowiska zjazdowe. Od góry można dojść do każdej niemal drogi. Podejście od parkingu jest bardzo krótkie.
Ze starostwa powiatowe w Kamiennej Górze Klub otrzymał przewodnik po rejonie.

W pobliżu znajduje się bardzo sympatyczne schronisko Srebrny Potok z możliwością zamówienia śniadań i obiadów. Dojazd z Zielonej Góry zajmuje ok. 2h.
Wyjazd był przedłużeniem sobotniego wypadu w Rudawy, gdzie razem z naszym topowym zespołem (Ojciec Piotr i Przemek Syn wykosili wszystkie niemal drogi) wspinaliśmy się na Gubernatorze.”

Lokalizacja skał:

https://www.google.com/…/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xf1376c9a3055…

Schronisko:

http://www.srebrny-potok.net/

Dzięki serdeczne: Daro, Andrzej i Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze!