„Korona Ziemi. NIE-poradnik zdobywcy” Artura Hajzera w Bibliotece KWZG!

16korona-ziemi-nie-poradnik-zdobywcy-artur-hajzerArtur Hajzer, autor książki „Korona Ziemi. Nie-poradnik zdobywcy” oraz Wydawnictwo Stapis postanowili podarować ostatnie egzemplarze autorskie tej publikacji wszystkim klubom wspinaczkowym, prowadzącym własne biblioteki.

„Korona Ziemi. Nie-poradnik zdobywcy” to książka wyjątkowa nie tylko pod względem edytorskim – jest wydana w formie albumowej, a każdy z rozdziałów projektował różny grafik – ale także ze względu na treść.

Historia zdobywania najwyższych szczytów kontynentów jest w niej opowiedziana inaczej – z punktu widzenia człowieka, dla którego są one nie tylko miejscem ucieczki od cywilizacji, sportowej walki, życiowych sprawdzianów, ale i miejscem przeróżnych socjologicznych zjawisk. Autor pokazuje nam Koronę Ziemi z innej perspektywy. Uświadamia, że za każdą górą stoi jakiś człowiek. Przybliża ich życiorysy, a przy tym zaskakująco sytuuje ich w czasie i miejscu. Udało mu się – a przecież nie jest to łatwe – opowiedzieć o najwyższych szczytach coś nowego, czego wielu nie wie, a jeszcze więcej nawet nie podejrzewa.
Stapis

Recenzja książki tutaj.

Share: