Nowi instruktorzy wspinaczki sportowej w szeregach KWZG

Serdecznie gratulujemy świeżo upieczonym instruktorom wspinaczki sportowej, Kasi Bal i Dawidowi Kuboniowi! Poniżej tekst Kasi o kursie instruktorskim. Zapraszamy do lektury.

W drugim tygodniu lutego odbyłam kurs na instruktora wspinania sportowego. Zajęcia teoretyczne jak również praktyczne odbywały się na sztucznym obiekcie wspinaczkowym we Wrocławiu. Taka pora roku niestety. Ja miałam przyjemność cały dzień przesiadywania na Fpince. Zajęcia zaczynaliśmy rano czasami od wspinu :D, ale przeważnie od wykładów. Potem zajęcia praktyczne i szybki obiadek w pobliskiej jadłodajni, gdzie dostawaliśmy gratisy np. w postaci pysznych naleśników. Czasami w planie była tylko zupka, żeby móc się jeszcze wieczorem powspina, bo mogliśmy po kursie wspina
się do zamknięcia ścianki, ale takim naleśnikom, kto może się oprze!? No na pewno nie ja :). Co do grupy osób odbywających ze mną kurs żadnych zastrzeżeń nie mam. Bardzo mile się zaskoczyłam i mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja do spotkania się. Na kursie było wesoło i to czasami bardzo, szczególnie na kursie z pierwszej pomocy :P.
Wykładowcą kursu instruktorskiego był Robert Grabowicz ze szkoły wspinania Alpika. Robert jest byłym trenerem i koordynatorem kadry narodowej juniorów we wspinaniu oraz byłym członkiem Komisji Sportowej PZA. Zajęcia prowadził w sposób bardzo ciekawy i na luzie. Pozdrawiam Roberta serdecznie i pewnie nie raz się ponownie spotkamy na jakiś zawodach, tak jak ostatnio na otwarciu Groto :).
Kurs zdany pomyślnie. Teraz czekam na papiery i działam dalej. Część zdobytej wiedzy już wprowadzam w życie. Wiem, że dużo jeszcze nauki przede mną, ale tyle nowych wiadomości w głowie i w notatkach, że tylko korzysta
.
Pozdrawiam wszystkich poznanych na kursie i do zobaczenia.
Kasia Bal „BaLu”

IMG_3062

Share: