Yeti – spotkanie pierwszego stopnia – w piątek w Retro o 20:00

Klub Wysokogórski Zielona Góra zaprasza na spotkanie z Marcinem Yeti Tomaszewskim- człowiekiem, który zmierzył się z jednym z największych i najbardziej wymagających skalnych urwisk na świecie na Ziemi Baffina w Kanadzie. O projekcie 4żywioły, o nowej drodze wspinaczkowej i najtrudniejszych skalnych ścianach na świecie opowie sam Yeti Tomaszewski.

2013-03-23-126e

W 2012 roku Marcin Tomaszewski i Marek Raganowicz wytyczyli nową drogę na jednym z największych i najbardziej wymagających skalnych urwisk na świecie na Ziemi Baffina w Kanadzie. Wyprawa odbyła się w ramach projektu alpinistycznego 4żywioły zakładającego pokonywanie największych pionowych ścian w czterech rejonach górskich: Alasce, Patagonii, Wenezueli i na Ziemi Baffina właśnie. Alpiniści spędzili 24 dni w pionowej ścianie, mając ze sobą 400 m liny oraz ok. 200 kg ekwipunku, śpiąc w namiotach zawieszonych w skale, przy temperaturze sięgającej -10 stopni C.

kopia_zdjecie_sciany_z_droga_i_biwakamimaly_011

fot. www.4zywioly.net

O trudach wspinaczki, radości z wytyczenia nowej drogi oraz wielu innych ciekawych przygodach opowie Marcin Tomaszewski pokazując przybyłym na prelekcję zdjęcia.

Spotkanie odbędzie się 22 marca (piątek) o 20.00. w Pubie Retro przy ul. Dworcowej.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Share: