Maraton wspinaczkowy „Big Wall w Sokołach”

Zapraszamy na drugą edycję maratonu wspinaczkowego „Big Wall w Sokołach”, który odbędzie się w sobotę 25 września 2010r. w skałkach Gór Sokolich koło Jeleniej Góry. Zawody – tak jak i w pierwszej edycji – rozgrywane będą w formie towarzyskiej, a ich głównym celem będzie wspinanie i dobra zabawa. Impreza jest otwarta dla wszystkich – lecz mogą w niej uczestniczyć jedynie zespoły wspinaczkowe.

W ciągu 7 godzin (10.00 – 17.00) uczestnicy będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans wspinaczkowy, zliczając długość kolejnych przebytych dróg. Wieczorem na Taborze odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, przewidziane są też inne atrakcje…

Szczegóły:

Start – godzina 10:00 z Taboru pod Krzywą (zapisy od godziny 9:00)

Cel – wspinanie i dobra zabawa

Idea – pokonanie w zespole wspinaczkowym jak najdłuższego „dystansu”, będącego odzwierciedleniem długości przebytych dróg, ich trudności i rodzaju asekuracji.

Obszar zawodów

Zawody odbywają się na zasadach towarzyskich (bez sędziów) na istniejących drogach wspinaczkowych w obszarze zwanym popularnie Sokolikami, tj. na Wzgórzu Sokolik i Krzyżnej Górze.

Reguły rywalizacji

1. Udział w imprezie jest otwarty dla osób pełnoletnich, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby.

2. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10:00 do 17:00) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 18:00.

3. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie (minimalny styl – PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl – AF).

4. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.

5. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej.

6. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.

7. Mimo, że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Stwierdzone odstępstwa od tej reguły będą skutkować automatyczną dyskwalifikacją.

Kategorie

Z zasadniczej Kategorii „Open” będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), przewidujemy też wyróżnienia w dodatkowych kategoriach:

– najlepszy zespół kobiecy

– najlepszy zespół w kategorii „masters” (każdy z członków zespołu ma ukończone 40 lat)

– najlepszy zespół z Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego

Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Zasady punktacji
1. 1 metr drogi = 1 punkt

2. Przyznawane są dodatkowe punkty ze względu na trudność dróg oraz rodzaj zastosowanej asekuracji według poniższych zasad

 

Drogi

Bonus

Ubezpieczone

Trady

III

II

0

IV

III

0

V

IV

0

VI

V

10

VI.1

VI

20

VI.2

VI.1

30

VI.3

VI.2

40

VI.4

VI.3

50

VI.5

VI.4

60

3. Oszacowanie długości pokonanych dróg i ostateczna ilość punktów za każdą drogę należeć będzie do organizatorów zawodów.

4. W razie ewentualnych sytuacji spornych ostateczny głos będzie należał do organizatorów zawodów

Opłata wpisowa wynosi 30zł, przy czym połową tej kwoty wesprzemy Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”. Uczestnicy zawodów w ramach tej opłaty mają zapewniony nocleg na Taborze (warto wziąć własny namiot z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w domku) oraz ciepły posiłek po ukończeniu wspinaczki.

Zawody organizowane są przez Wrocławski Klub Wysokogórski oraz Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”, gdzie mieścić się będzie centrum operacyjne zawodów.

Pieniądze z opłat wpisowych zasilą konto Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”.

Ogólne zasady mitingu:
1. Udział w imprezie jest otwarty, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe.
2. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie (minimalny styl – PP), drugi
wspina się z górną asekuracją klasycznie, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl – AF)
3. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.
4. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej.
5.Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.

Dojazd do Taboru pod możliwy jest od strony wsi Karpniki (stromo w dół przy kościółku, potem ok. 2 km utwardzoną drogą polną, potem leśną (uwaga na dziury!). Komunikacją publiczną od strony Wrocławia najlepiej dojechać do Trzcińska (PKP), lub Radomierza (PKS, Krycha), skąd czeka nas w pierwszym przypadku 15 -minutowy, w drugim 45 – minutowy spacer na Tabor.

Na miejscu możliwe są noclegi w domku lub w namiocie (ciepły prysznic, dostęp do kuchenek gazowych).

Więcej informacji – w tym szczegółowy regulamin imprezy – już wkrótce na stronie Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego.

Sponsorzy imprezy:

http://pietros.pl/

http://www.feelfree-sklep.pl/

Patronat:

Wrocławski Klub Wysokogórski
Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”

Partnerzy:

IŚW„Nasze Skały”

Michał Kajca (Szkoła Wspinaczki „Granit”)

Share: