Relacja z V Zielonego Górowania Mocy

V ZGM

30 listopada o poranku pod zielonogórską ścianką wspinaczkową stanęło prawie 60 zawodników nie tylko z województwa lubuskiego, ale innych odległych miejsc. Po raz piąty Klub Wysokogórski Zielona Góra zorganizował zawody bulderowe Zielone Górowanie Mocy poświęcone pamięci Bartka Kuczewskiego. Z czym walczyli wspinacze, kto stanął na podium i komu należą się podziękowania przeczytacie poniżej.

Na liście startowej V Zielonego Górowania Mocy znalazło się około 60 zawodników w kategoriach kobiety i mężczyźni. Wspinacze zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich miała dwie godziny na pokonanie 18 problemów. W tym roku zrezygnowaliśmy z półfinałów, więc po rundzie eliminacyjnej do finału przeszło pięć pań i siedmiu panów. Aby stanąć na podium najlepsi musieli poradzić sobie z czterema bulderami. Do szczęśliwej siódemki najlepszych zakwalifikował się nasz klubowy kolega Wojtek Dunajewski. Wśród pań dominowały zawodniczki z Wrocławia. W ogólnym rozrachunku na najwyższych pozycjach znaleźli się:

Kobiety:
1.Zuzanna Banaś (Wrocław)
2.Dominika Michalak (Wrocław)
3.Jagoda Wróbel (Wrocław)

Podium kobiety

Mężczyźni:
1.Roman Batsenko (Wrocław)
2.Michał Wrzesiński (Wrocław)
3.Tomek Niburski (Wrocław)

Podium mężczyźni

W zeszłym roku Jagoda Wróbel znalazła się o notę wyżej niż Zuzanna Banaś. Wielka szkoda, że w tym roku nie pojawiła się u nas Monika Piasecka, zeszłoroczna tryumfatorka Zielonego Górowania Mocy. Co do panów- podobnie. Tomek Niburski to zwycięzca IV ZGM, natomiast Michał w zeszłym roku zajął pozycję niżej.
Tegoroczne „problemy”- to zasługa dwóch naszych kolegów- Maćka Hesa i Wojtka Wojnicza. Mowa oczywiście o przystawkach.

img_1210

Przez całą sobotę staraliśmy się zapewnić zarówno zawodnikom jak przybyłym widzom szereg dodatkowych atrakcji. Profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego, koszykówka, tenis stołowy, slack.

Dzięki Polsko- Niemieckiemu Centrum Promocji i Informacji Turystycznej zawodnicy spoza Zielonej Góry mogli zasięgnąć informacji na temat naszego regionu oraz otrzymać sporo ciekawych materiałów reklamowych. Zarówno ranga zawodów jak i szczególna data (andrzejkowy weekend) wymagała abyśmy zaprosili wszystkich na afterparty przy piwie i stole bilardowym. Każdy jednak wie, że każde znakomite after musi zakończyć jeszcze znakomitsze after after…

img_1219

Zielone Górowanie Mocy zorganizowaliśmy już po raz piąty. Co roku staramy się, aby zawody były zarówno wyzwaniem jak i świetną zabawą. Za każdym razem dbamy o tych, którzy decydują się na start a także tych, którzy przychodzą tylko popatrzeć. Mamy nadzieję, że byliście zadowoleni i wystartujecie w przyszłym roku. Do zobaczenia!

Zielone Górowanie Mocy nie odbyłoby się gdyby nie mnóstwo ludzi dobrej woli, którzy nas wsparli. Lista jest bardzo długa. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Szczegółowe wyniki tutaj.

Lista sponsorów:

Heart Beat

eTraper

Kanfor

Lhotse

Feel Free

Laser 3D

Jorge fireworks

Virtus

Camper

Stapis

MOSiR

Geco Walls

redPoint

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Share: